Απόφοιτοι Γυμνασίου Λευκονοίκου 1964.

Οι καθηγητές από δεξιά,κ. Αβρααμίδης,( Γεωπονικών,) κ. Παρασκευάς ( Θεολόγος), κ. Κάππας (Αγγλικών), κ. Σοφοκλέους ( Διευθυντής ), κ. Σούγλη- Παρασκεύα ( φιλόλογος), η κ. Καλαφάτη ( κατά πάσα πιθανότητα ψυχολογία). Η πρώτη αριστερά δίδασκε Γαλλικά, τα οποία αρχίσαμε το Β, εξάμηνο. Μαθήτριες, από αριστερά, πρώτη σειρά: Χατζιηττόγλου Σωτήρα (Ακανθού), Λουκά Ευγένεια (Μιλιά), Παπαμιχαήλ Παρεσκευούλλα (Βιτσάδα), Ζαρμά Βαρναβία (Ακανθου), Αντωνίου Μαρίτσα (Λευκόνοικο), Χειλημίντρη Ευαγγελία (Περιστερωνοπηγή), Κακουρή Ελένη (Περιστερωνοπηγή). Δεύτερη σειρά από αριστερά: Εμμανουήλ Μαρία (Ακανθού), Κίζα Κυριακή (Μιλιά), Ελευθερίου Κυριακή (Περιστερωνοπηγή), Φωτιου Μαρία, Κκάη Νίκη (Λευκόνοικο), Μιχαλοπούλου Χαρίκλεια και Αντρουλλα Παπαθωμά (Περιστερωνοπηγή). Μαθητές από αριστερά: Χατζιηνικολάου Νικόλαος (Λευκόνοικο), Μυλωνάς Σωτήριος (Ακανθού), Τταπάκης Αναστάσιος (Μιλιά), Ροβανιάς Ιωάννης (Περιστερωνοπηγή), Καφούρης Πέτρος, Ττακκουσίης Δημήτριος ( Λευκόνοικο) και Καλλής Νικόλαος (Βούφες).
Evangelia Hadjisoteriou
Δήμος Λευκονοίκου