Σχολή ΚΑΣΑ (Χρίστου Σαβεριάδη)

Αμμόχωστος ΚΑΣΑ σχολή Χριστού Σαβεριάδη το 1965 μια φωτογραφία που ανακάλυψε ο φίλος Φώτιος Μορφίτης με την συνεργασία της Μάρω Κυριάκου. Ο πέμπτος από αριστερά ο μακαρίτης ο αδελφός του Κωνσταντίνου Γεώργιου (Βουνός) Κώστας Κυριάκου μετά από τις κοπέλες!! Συγκινητική φωτογραφία από το όχι τόσο μακρινό παρελθόν. Τα αγόρια από την περιγραφή της φίλης Μάρω Κυριάκου είναι: ΛοΪζος, Ρόπας, Τταπουρλας, Τσιακουρας, Αβραάμ, Βαρδάκης, Μηνά, Κουκούλης, Κώστας, Κυριάκου, Αδάμου. Τα κορίτσια Δέσπω, Λουκία, Ευανθία, Έλλη, Μάρω, Κίκα, Κυριάκου, Λα Αφροδίτη. Κ η καθηγήτρια η Prokaki την οποία ο Χριστός Σαβεριάδης παντρεύτηκε. Έτσι μια περιδιάβαση και περιγραφή για το ιστορικό ΚΑΣΑ και τους μαθητές του!!!
Constantinou Georgios Vounos
1965-1966